krumu-kirtimas

Turite didelį sklypą, kuris yra apžėlęs krūmais ir jums susirūpinimą kelia tik vienas klausimas – kaip visa tai sutvarkyti? Neretai manoma, kad krūmų kirtimas ir pjovimas yra nesudėtingas ir papildomų įgūdžių, žinių bei įrangos nereikalaujanti paslauga. Ši nuomonė pasikeičia vos tik žmogus pradeda darbus atlikti savarankiškai ir supranta, kad  krūmų kirtimas yra ne toks lengvas procesas, kaip atrodė anksčiau.

Dažnai pasitaiko, kad krūmus iškirtus – jie, kaip mat, vėl greitai atauga, o, atrodo, tik neseniai taip sunkiai dirbote kol iškirtote visus krūmus. Galiausiai, praėjus metams ar dviems – nesimato, kad apžėlę krūmai kada nors buvo kirsti.

Krūmų kirtimas, kas tai?

Krūmų kirtimas yra paslauga, kurios metu yra išpjaunami: savaiminio ataugimo medeliai, krūmai, krūmynai ir kiti menkaverčiai medeliai augantys žemės sklype. Atlikus krūmų kirtimą, jie išvežami su specialia technika prie skiedrovežiams privažiuojamo kelio ir tada – išpjauti krūmai yra susmulkinami. Krūmų kirtimui pageidaujame, kad sklypo plotas būtų nuo 1 ha. Esant ypač apaugusiam ir dideliam plotui – tam tikrais atvejais primokėsime mes.

Krūmų kirtimas, krūmų pjovimas ir krūmų naikinimas – kuos skiriasi?

Atsakymas labai paprastas – krūmų kirtimas, krūmų pjovimas ir krūmų naikinimas nesiskiria niekuo. Tai yra – viena ir ta pati paslauga.

Krūmų kirtimo ir pjovimo paslaugos kainos

Krūmų kirtimo paslaugą mes dažniausiai atliekame nemokamai, o kaip atlygį – pasiimame išpjautą žaliavą. Tam tikrais atvejais primokame apleistų sklypų savininkams.

Kokiuose Lietuvos regionuose atliekama krūmų kirtimo bei pjovimo paslauga?

Krūmų kirtimo darbus atliekame: Vilniaus, Kauno, Marijampolės ir Alytaus apskrityse. Esant pageidavimui ir didesniam kertamų krūmų sklypo plotui – galime atvykti ir į kitus Lietuvos regionus.

Kada reikalingas leidimas krūmų kirtimui?

Dažniausiai leidimo krūmų kirtimui reikia, jei:

  • jūsų, krūmais apaugęs sklypas, yra miesto teritorijoje;
  • jūsų, krūmais apaugęs sklypas, yra rajone. Šiuo atveju rekomenduojama kreiptis į savo seniūniją, kad gautumėte atsakymą, ar jums yra reikalingas leidimas.

Kas gresia netvarkant sklypo, apaugusio krūmais?

Netvarkant krūmais apaugusio sklypo, visai kaip ir apleisto sklypo – pagrindinė sankcija yra piniginė bauda. Niekam nerekomenduojame laukti, kol savivaldybė priskaičiuos baudą už apleistą ir krūmais apaugusį žemės sklypą. Vos tik gausite baudą už nesutvarkytą sklypą – jūs būsite priversti ne tik sumokėti pačią baudą, tačiau dar ir susitvarkyti savo krūmais apaugusį sklypą.

„Išnagrinėjus 2018 metų žemės naudojimo valstybinės kontrolės duomenis, matyti, kad daugiausia pažeidimų nustatoma, kai žemės sklypai yra apleisti, netvarkomi ir nedirbami. Vis dėlto dar nemaža dalis žemės savininkų ir naudotojų netinkamai prižiūri bei naudoja turimą žemę. Norėčiau atkreipti dėmesį, kad pernai atliktų žemės naudojimo valstybinės kontrolės patikrinimų skaičius viršijo numatytą skaičių, tai sudaro 105,79 proc. NŽT žemės tvarkymo darbų plane numatytų patikrinimų“, – pabrėžė NŽT direktorius Laimonas Čiakas.

Kas dieną NŽT teritorinių skyrių specialistai nustato maždaug 13 žemės naudojimo pažeidimų. Nemažą skaičių patikrų sudaro ir neplaninės patikros, kurios atliekamos atsižvelgiant į piliečių skundus ar kitus pranešimus apie galimus pažeidimus.“

Plačiau apie tai, kas gresia netvarkant savo krūmais apaugusių sklypų skaitykite čia.

Taip pat siūlome šias, su aplinkos tvarkymų, susijusias paslaugas:

Turite krūmais apaugusį žemės sklypą?

Nepatogumus paverskite nauda: susisiekite su mumis jau dabar ir kol mes kirsime jūsų krūmus – galėsite planuoti savo poilsį ar pramogas. Tam tikrais atvejais, mes primokame!

Pildyti užklausą