apleistu-sklypu-tvarkymas

Lietuvoje yra daug apleistų sklypų plotų ir apleistos žemės. Kelmai, krūmai, sumedėję augalai, sumedėjusi žolė, stipriai užžėlusios pievos – visa tai gali prisidėti prie to, kad Jūsų sklypas atsidurs nenaudojamų ir apleistų žemės sklypų sąraše.

Neretai manoma, kad apleistų sklypų tvarkymas yra nesudėtingas ir papildomų įgūdžių, žinių bei įrangos nereikalaujanti paslauga. Ši nuomonė labai greitai pasikeičia, kai žmogus pradeda darbus atlikti savarankiškai ir supranta, kad ne viskas taip lengva, kaip atrodo.

Apleistų sklypų tvarkymas, kas tai?

Apleistų sklypų tvarkymas yra paslauga, kai sutvarkomi: krūmynais, pušelėmis ir kitais menkaverčiais medeliais apaugę žemės sklypai. Išpjauname sklype augančius menkaverčius medelius, juos išvežame ir susmulkiname. Apleistų sklypų tvarkymui pageidaujame, kad sklypo plotas būtų nuo 1 ha. Esant ypač apaugusiam ir dideliam plotui – tam tikrais atvejais primokėsime mes.

Apleistų sklypų tvarkymą apima ir kelmų rovimas

Taip pat, rauname kelmus, likusius po savaiminio ataugimo medelių išpjovimo. Kelmų rovimas – pigesnė alternatyva kelmų frezavimui. Paslaugos kaina priklauso nuo kelmų tankumo, stambumo, rūšies ir vietos, kurioje randasi Jūsų sklypas. Kelmų rovimui pageidaujame, kad sklypo plotas būtų nuo 2 ha. Preliminari paslaugos kaina – 400 Eur/ha.

Apleistų sklypų tvarkymo ir kelmų rovimo paslaugų kainos

Apleistų sklypų tvarkymo ir krūmų pjovimo paslaugą mes dažniausiai atliekame nemokamai, o kaip atlygį – pasiimame išpjautą žaliavą. Tam tikrais atvejais (kuomet sklypas didelio ploto ir gausiai apaugęs) mes primokame apleistų sklypų savininkams.

Kokiuose Lietuvos regionuose atliekamos apleistų sklypų tvarkymo bei kelmų rovimo paslaugos?

Darbus atliekame: Vilniaus, Kauno, Marijampolės ir Alytaus apskrityse. Esant pageidavimui ir didesniam apleistos žemės sklypo plotui – galime atvykti ir į kitus Lietuvos regionus.

Kas gresia netvarkant apleistų sklypų?

Netvarkant apleisto sklypo – pagrindinė sankcija yra piniginė bauda. Niekam nerekomenduojame laukti, kol savivaldybė priskaičiuos baudą už apleistą žemės sklypą. Vos tik gausite baudą už nesutvarkytą sklypą – jūs būsite priversti ne tik sumokėti pačią baudą, tačiau dar ir susitvarkyti savo apleistą sklypą.

„Žemės naudojimo valstybinės kontrolės tikslas – užtikrinti, kad valdant ir naudojant žemę būtų laikomasi Lietuvos Respublikos žemės įstatymo ir kitų įstatymų, reglamentuojančių žemės naudojimo priežiūrą, reikalavimų.

Šiais (2019) metais Nacionalinė žemės tarnyba (NŽT) planuoja atlikti 12 tūkst. žemės naudojimo valstybinės kontrolės patikrinimų. Numatyta, kad daugiau kaip 60 proc. patikrinimų bus planiniai, likę – neplaniniai: pagal gautus skundus, prašymus arba pakartotiniai patikrinimai, siekiant įsitikinti, ar prieš tai nustatyti pažeidimai yra pašalinti.

Šiais metais vykdant žemės naudojimo valstybinę kontrolę bus sistemingai tikrinami apleistos žemės plotai, taip pat stebima, ar žemė naudojama pagal paskirtį, ypač tokiuose rajonuose, kuriuose nustatyta daugiausia žemės naudojimo pažeidimų, pvz., Vilniaus mieste, Klaipėdos rajone.“

Plačiau apie tai, kas gresia netvarkant savo apleistų sklypų skaitykite čia.

Taip pat siūlome šias, su aplinkos tvarkymų, susijusias paslaugas:

Ar Jūsų žemės sklypas yra apleistas, apaugęs krūmynais ir medeliais?

Nepatogumus paverskite nauda: kreipkitės į mus ir mes sutvarkysime jūsų apleistą sklypą nemokamai, o tam tikrais atvejais dar sumokėsime!

Pildyti užklausą